Білокрилок виводять собачим шампунем

 За минулий тиждень двічі рятувала ранню капусту, каже 44-річна Валентина Хроменко з Полтави. Її заїдали білокрилки. Тільки торкалася, як з-під листа вилітала хмара малих білих метеликів. Як блохи, але їх ба­гато.

Метелики білокрилки найпопулярніші шкідники капусти й суниці, хоч вражають й інші рослини. Мають розмір до 1,5 мм, живуть на нижній стороні листків. Харчуються соком рослини. Самка відкладає до 150 яєць, ті розвиваються від трьох до шести тижнів. За сезон виростає до п'яти поколінь.

 Кропити отрутою капусту не хотіла, обливала листя водою, продовжує Валентина Хроменко. Це допомагає, але ненадовго. Краще обливати водою із собачим шампунем від бліх. Розчиняють 100 міліліт­рів у відрі води.

 Білокрилки малі й майже прозорі, їх непросто помітити, розповідає агроном 55-річний Сергій Іщенко із села Межиріч на Черкащині. Але суттєво шкодять рослинам. Нижню частину листя варто періодично оглядати. Уражене має білий наліт, що згодом жовтіє й опадає.

Білокрилки переносять вірусні та грибкові хвороби: борошнисту росу, кучерявість, сіру гниль, мозаїку.

 Ці комахи з'явилися в нас років чотири тому, говорить Іщенко. Є не всюди. На моїх городах немає, у людей є. Боротися з білокрилками легше профілактикою. Ранню капусту обробляти біопрепаратами, пізню тими ж препаратами, що й від колорадського жука. Обов'язково з прилипачем, бо з капусти все стікає. Собачий шампунь від бліх теж діє, бо личинка білокрилок тендітна.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

26