Bitcoin поки не дозволений. Зеленський ветував закон про криптовалюти

Володимир Зеленський повернув до парламенту закон "Про віртуальні активи", який фактично легалізує в Україні діяльність, пов'язану з криптовалютами.

Створення окремого органу для регулювання ринку віртуальних активів "потребуватиме значних видатків з державного бюджету". Тому Зеленський пропонує передати ці повноваження Національній комісії з цінних паперів і фондового ринку, повідомила пресслужба Офісу президента.

Пропонувалося дозволити регулювання віртуальних активів також Національному банку (коли йдеться про активи, забезпечені валютними цінностями).

Підкреслюється, що положення закону не відповідають "конституційним вимогам правової визначеності" і не забезпечують прозорі умови для учасників ринку віртуальних активів.

В Україні щоденний обіг віртуальних активів становить 1 млрд гривень. Але ринок перебуває в тіні, тому міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. Крім того, через це з операцій з віртуальними активами не платять податки.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Законопроєкт про криптовалюти Верховна Рада повністю ухвалила 8 вересня. Він передбачає, що віртуальним активом є нематеріальне благо, що є об'єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Але розраховуватися чи торгувати такими активами в Україні не дозволялося.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!