Блінкен: Якщо хоч один військовий РФ перетне кордон України, це вважатиметься вторгненням

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен заявив, що перетин українського кордону бодай одним військовим Росії означатиме вторгненням в Україну.

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF.

"Якщо російський солдат перетне кордон з Україною, ми матимемо справу зі справді глибокою проблемою. Тому що це буде явною атакою на Україну. Чи один солдат, чи тисяча. Це реальний і високий ризик. Не тільки в Україні. Останнім часом Росія також відправила військових у Білорусь. Тому це реальний ризик", - сказав Блінкен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенатори США пропонують постачати Україні озброєння за ленд-лізом

Додав, що США й НАТО упродовж багатьох років намагалися налагодити прозорі й позитивні відносини з Росією.

"На жаль, ці спроби неодноразово відхиляла Росія. Останніми роками проблема була не в НАТО", - сказав Блінкен.

Від переговорів із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим у Женеві. Блінкен особливих проривів не очікує. Проте американській стороні важливо почути, що вирішила РФ за підсумками консультацій зі США й НАТО минулого тижня.

19 січня Ентоні Блінкен після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським назвав скупчення російських військ на кордоні з Україною "безпрецедентною загрозою".

Росія здатна будь-якої миті знову напасти на Україну, заявили в Білому домі.

Російські війська, які перекидають із Сибіру й Далекого Сходу на захід, перебувають уже за 40 км від російсько-українського кордону. Про це стало відомо з розслідування 20 січня. Ідеться не лише про техніку РФ, а й військовослужбовців у великій кількості, "відрядження" яких може тривати шість-дев'ять місяців і довше.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!