Блінкен жорстко попередив Лаврова про наслідки вторгнення в Україну

Державний секретар США Ентоні Блінкен попередив міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що перетин російськими військами кордону України вважатиметься вторгненням і матиме відповідь.

Про це заявив 21 січня на брифінгу після перемовин з російським колегою швейцарській у Женеві.

"Ми чітко дали зрозуміти: якщо будь-хто з російських військових перетне український кордон це вважатиметься вторгненням і матиме швидку та спільну реакцію США та її союзників з важкими наслідками для Росії", заявив Блінкен.

Він нагадав, що Росія має "набір" коротких операцій, до яких може вдаватися це кібератаки та використання парамілітарних зʼєднань для просування своїх інтересів. Ці акції також отримають реакцію з боку США та НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен пообіцяв Росії надати письмову відповідь про "гарантії безпеки" - Лавров

Блінкен додав, що вкотре повторив Лаврову позицію США про підтримку територіальної цілісності України. А також позицію про те, що право України на вступ до НАТО не є предметом "торгу" чи переговорів з Росією.

"США довго переконували партнерів по НАТО у необхідності посилювати фланги альянсу, але Росія допомогла", - сказав Блінкен.

Держсекретар США також додав, що озвучив Лаврову низку безпекових ідей і додав, що Штати у цьому питанні наполягають на принципі взаємності.

"Я сказав Лаврову: ви погіршуєте ситуацію, у 2014 році рівень симпатії українців до Росії був набагато кращим. Але через російську агресію НАТО доводиться збільшувати свою присутність у Європі, а підтримка вступу України до альянсу серед українців значно зросла", - зазначив держсекретар США.

Додав, що розмова дає привід для знаходження спільної позиції між США та Росією, але лише за умови деескалації безпекової ситуації з боку Москви.

21 січня в Женеві завершилися переговори Ентоні Блінкена та Сергія Лаврова. Вони тривали 1,5 год. - менше, ніж планували.

Напередодні Блінкен перебував із візитом у Берліні. Там заявив, що не очікує прориву від переговорів із Лавровим, але сподівається почути, що вирішила Москва за підсумками консультацій з США і НАТО минулого тижня.

19 січня Блінкен після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві назвав скупчення російських військ на кордоні з Україною "безпрецедентною загрозою".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!