Бойовики розігнали протест жінок у Кабулі: є жертви

Жінок на акції протесту в Кабулі бойовики "Талібану" розігнали сльозогінним газом та пострілами в повітря. Десятки жительок зібралися разом 4 вересня біля президентського палацу, вимагаючи рівних прав. Вони тримали транспаранти з написом "Ми не жінки 90-х". Одну жінку поранили. У неї йде кров із рани на голові.

Подібний мітинг відбувся на початку цього тижня і в західному місті Герат.

На кадрах, опублікованих у соціальних мережах, видно, що понад десятку афганських жінок протистоять озброєні таліби.

Права жінок будуть поважати , відповідно до свого тлумачення ісламського вчення стверджує Муджахід, який вважається основним представником руху "Талібан" у контактах зі ЗМІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародний аеропорт Кабула відновив роботу

"Не думаю, що жінки будуть призначені на керівні посади в уряді талібів уряді, але додав, що вони відіграватимуть певну роль. Вони можуть продовжувати свою освіту й працювати поза домом, у чому їм відмовляли раніше, коли бойовики востаннє були при владі з 1996 по 2001 рік", - пояснив Шер Мохаммад Аббас Станекзай , один із лідерів руху "Талібан".

Німеччина евакуювала з Афганістану співробітників організацій ЄС та НАТО, журналістів, правозахисників та інших осіб, які потребують захисту.

Однак серед прибулих виявилися й люди, які "становлять потенційну загрозу безпеці". Про це повідомили у міністерстві внутрішніх справ Німеччини.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

7