Буданов розповів, коли в розвідці почали готувати обмін полонених з "Азовсталі"

Підготовка обміну полоненими, який пройшов 21 вересня, а також його організація почалася задовго до того, як Збройні Сили України провели успішний контрнаступ в Харківській області.

Тому контрнаступ на Харківщині не має відношення до обміну, пояснив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов на брифінгу, повідомляє Gazeta.ua.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Відповідаючи на питання про вплив ситуації на фронті на переговори, Буданов сказав, що будь-який успішний контрнаступ поповнює "обмінний фонд". Зараз цей "обмінний фонд" вже досить великий. Тому контрнаступ, звичайно, посилив позицію України, але на обмін особливо не вплинув.

"З приводу саме цього обміну, то це не мало в принципі жодного відношення" - резюмував він.

До цього Буданов розповів, що до багатьох зі звільнених з російського полону українських захисників застосовувалися найжорстокіші види тортур. Серед звільнених військовополонених відсоток таких людей досить великий. Інші знаходяться в більш-менш стерпному фізичному стані.

Також Буданов розповів, чому Росія пішла на такий обмін - 200 військових на одного Віктора Медведчука. За його словами, Медведчук дуже необхідний ФСБ Росії. Саме тому його обміняли.