Це розкол: генсек НАТО розкритикував створення в ЄС власних збройних сил

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг зробив заяву щодо формування в Європі незалежних від США збройних сил.

Це призведе до розколу серед союзників у НАТО, сказав генсек в інтерв'ю The Telegraph, передає Інтерфакс.

"Будь-яка спроба створити паралельні структури, дублювати систему командування лише послабить наш загальний потенціал взаємодії, так як при дуже обмежених ресурсах ми повинні уникати паралелізму і дублювання зусиль. Конкретні пропозиції з НАТО не обговорювалися, ми не ознайомлені з будь-чим подібним або деталями", - заявив він.

Про створення європейських об'єднаних сил швидкого реагування заговорили у зв'язку з подіями в Афганістані. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель вважає, що Європі необхідно створити власні незалежні збройні сили.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

За словами Столтенберга, це розпорошить й так дефіцитні ресурси західних країн й може стати причиною розколу.

"Я вітаю додаткові зусилля Європи у сфері оборони, але це ніколи не зможе замінити НАТО, і ми маємо бути впевнені, що Європа і Північна Америка об'єднаються (у своїх оборонних зусиллях - Gazeta.ua).

Будь-яка спроба послабити зв'язок між Північною Америкою та Європою не тільки послабить НАТО, але і розділить Європу", - зазначив він.

2 вересня на неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС обговорювали концепцію нової системи оборони спільноти і плани створення сил швидкого реагування Євросоюзу. Перші практичні рішення планують ухвалити у жовтні-листопаді 2021 року.

Затвердити концепцію "Стратегічний компас ЄС" планують у березні 2022 року. Подібні сили могли б бути застосовані у забезпеченні контролю над аеропортом Кабула, зазначив Боррель.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6