Церковне свято 18 грудня: сьогодні моляться великому чудотворцю

18 грудня православні вшановують преподобного Саву Освяченого, який народився в V cт. у турецькому регіоні Каппадокія.

Його батьки, воєначальник Іоан і Софія - були благочестивими християнами. Одного разу тато Сави узяв дружину та виїхав на службу в Єгипет. 5-річного сина залишив на дядька. Коли Саві виповнилося 8 років, він вступив на навчання до монастиря святого Флавіана. Йому так сподобалося чернече життя, що він відмовився повертатися у світське життя, попри умовляння батьків одружитися.

У 17 років Сава прийняв чернечий постриг. Він постійно молився і дотримувався посту. За це отримав від Бога дар чудо творення.

Після 10 років життя в монастирі, Сава відправився до Єрусалиму, а звідти подався до обителі преподобного Євфимія Великого. Згодом опинився у монастирі, де настоятелем був Авва Феоктист. Після його смерті Сава зачинився в печері й виходив із неї лише по суботам аби відвідати Богослужіння та поїсти. Загалом преподобний провів у печері 5 років. Після цього багато часу проводив із Євфимієм Великим.

Учні та віруючі почали приходити до Сави за кілька років після того, як він почав жити в печері біля обителі преподобного Герасима Йорданського. Згодом на тому місці виникла Велика Лавра, а в самій печері ченці облаштували церкву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Ангела 16 грудня святкують власники популярних імен

За молитвами преподобного Сави ставалося чимало чудес починалися дощі під час посухи, пробивалися джерела, відбувалося зцілення хворих і біснуватих.

Святий помер у 532 році. Нині його мощі знаходяться у Лаврі Сави Освяченого в Ізраїлі.

18 грудня день ангела відзначають власники чоловічих імен Геннадій, Ілля, Сергій, Захар та Сава. Ми підготували матеріал про те, що означають ці імена та якими характерами володіють їхні власники.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

29