Церковне свято 21 грудня: сьогодні моляться жінці, яку спалили заживо

Сьогодні християни згадують мученицю Анфісу Римську. Вона жила у Римі на наприкінці IV початку V ст. У юному віці її змусили вийти заміж за вельможу, який тоді мав великий вплив у суспільстві.

Якраз у цей час римський імператор Костянтин Великий видав указ про заборону переслідувати християн. Це спричинило певний розкол серед вірян деякі з них повірили у хибну версію тлумачення релігії, яку пізніше стали називати "аріанська єресь". У ній вказувалося, що Бог-Отець, Бог-Син і Святий Дух - не рівні між собою. Анфіса, яка була на той час ученицею святого Амвросія Медіоланського, не сприйняла це твердження. Відмовилася змінювати думку та приймати аріанське хрещення навіть на вимогу дружини римського градоначальника Сунільди. За таку непокору Анфіса Римська була спалена живцем. Натомість її чоловік сприйняв хибне вчення і згодом був покараний Богом був спалений блискавкою, за християнськими переказами.

Анфіса вважається покровителькою жінок, які носять таке ж ім'я. До неї звертаються із молитвами про щасливу родину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 19 грудня день ангела у чоловіків з популярними в Україні іменами

21 грудня день ангела святкують люди з іменами Кирило, Потап, Сергій, Анфіса та Вікторія. Ми підготували матеріал у якому розповіли про походження цих імен та описали характери, якими зазвичай володіють їхні власники.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

86