Церковне свято 6 жовтня – сьогодні моляться мучениці та великому святому

6 жовтня православна церква вшановує пам'ять мучениці Іраїди Олександрійської та згадує Зачаття пророка та Предтечі Господнього Іоана Хрестителя.

Іоан Хреститель найбільш шанований християнський святий після Діви Марії. Він народився неподалік Єрусалиму у священика Захарія та праведної Єлизавети, які виконували всі заповіді та роками молили Бога аби дарував їм дитя.

Про майбутню появу сина, Захарій дізнався під час служіння у храмі. Йому явився Ангел, за християнськими переказами.

"Не бійся, Захаріє, твоя молитва вислухана. Дружина твоя, Єлизавета, породить тобі сина. І ти даси йому ім'я Іоан", - сказав посланець Бога.

Захарій не повірив його словам.

"Я Гавриїл, що стою перед тобою і посланий благовістити тобі це. Ти будеш німим до дня народження, бо не повірив словам моїм", - відказав Архангел.

Пророцтво Гавриїла виповнилося і Єлизавета народила майбутнього Хрестителя Ісуса Христа. Іоан виріс у дикій пустелі, де готувався до великого служіння. У 30-річному віці він перестав бути відлюдником та вийшов проповідувати єврейському народові. Розповідав людям про покаяння і необхідність хрещення для відпущення гріхів. Згодом хрестив Спасителя на річці Йордан.

Іоан Предтеча був страчений під час правління царя Ірода Антипа. Спершу святого ув'язнили, бо критикував правителя за відмову від законної дружини і життя з Іродіадою жінкою свого троюрідного брата. У подальшому донька Іродіади умовила Ірода убити Іоана. Святому відрубали голову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 жовтня день ангела лише у власників чоловічих імен. Вони популярні в Україні

Свята мучениця Іраїда народилася у III ст. в єгипетському місті Олександрія у родині священика. Стала монахинею.

Одного разу вона набирала воду з джерела і побачила біля морського берегу корабель, де сиділи ув'язнені за віру в Ісуса Христа чоловіки і жінки. Добровільно приєдналася до них.

Корабель доплив до міста Антинопіль. Там Іраїда була страчена. Орієнтовно це сталося у 308 році, за часів правління імператора Максиміліана.

5 жовтня церква згадувала пророка Йону та священномученика Фоку. Обидва присвятили своє життя Богові. Були великими проповідниками та навернули багатьох людей до віри. Йона найбільш відомий тим, що був проковтнутий китом за відмову виконувати одне з повелінь Бога. Провів у череві риби три доби. Фока не зрадив віру, попри катування язичників. Відмовився приносити жертву ідолам. Після цього його кинули до розпеченої лазні, де святий і помер.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!