Черрі вирощують у перевернутих пластикових бутлях

 Маю 2 "сотки" городу, а хочеться посадити багато чого, каже 66-річний Анатолій Гай із Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Площу використовую максимально ефективно. Тільки помідорів маю 50 сортів.

Помідори черрі вирощує у п'ятилітрових пластикових бутлях із-під води, які підвішує на двометровій висоті. Метод використовує 10 років.

 На початку березня сію насіння томатів на розсаду, продовжує. Наприкінці березня готую грядки-бутлі. У кожен набираю по три частини компосту й одну землі. Через горловину висаджую по одному кущу черрі. Росте в квартирі, доки почнеться дачний сезон.

У травні перевозить бутлі з помідорами на дачу. Прив'язує дротом до арки з виноградом горловиною до низу. Дно зрізує, щоб можна було поливати. За кілька днів рослина адаптується.

 Перевернуті помідори не хворіють фітофторою, говорить Анатолій Гай. Підживлюю рослини настоянкою з курячого посліду. Готую його заздалегідь. У чотиривідрову діжку насипаю відро посліду й заливаю водою до країв. Настоюю кілька днів. Потім літр цього концентрату розводжу у відрі води, поливаю в період цвітіння всю городину. У спеку роблю це двічі на день, бо ґрунт швидко висихає.

Перша зав'язь помідорів черрі в бутлях з'являється в середині травня.

 Цього року внук куштував перші черрі в червні, каже Гай. Дітям подобається зривати помідори, що ростуть, як виноград. Під час цвітіння рослини тягнуться уверх. По мірі наливання зав'язь опускає стебла до низу.

Пагони томатів, що відродили, зрізує. На стеблі виростають нові.

 Свіжі черрі їмо до глибокої осені, додає Анатолій Гай. Коли ночі стають геть холодні, забираю бутлі у квартиру. Останні плоди дозрівають там. Для такого методу підходять саме черрі чи низькорослі сорти. З високорослими нічого не виходить. Бо стебла товсті, ростуть до низу.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

21