Через 2 тижні Україна отримає вакцини проти коронавірусу, – МОЗ

Перші партії вакцин проти коронавірусу надійдуть в Україну вже за 2 тижні. Країні отримає їх в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Під час брифінгу 1 лютого заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко повыдомив, що нині підтверджено 117 тисяч доз вакцин від компаній Pfizer і BionTech, пише INKORR.com

“Україна почне вакцинацію в лютому. А значить, через 2 тижні отримає вакцини. Наша країна увійшла до переліку країн, яким глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини проти COVID-19 у межах першої хвилі розподілу”.

Під час цього ж брифінгу Іващенко розповів, що Україна хоче запросити більше доз вакцин від Pfizer та BionTech. МОЗ повинен надати додатковий запит до 14 лютого.

Друге постачання вакцин від Pfizer і BionTech в рамках механізму COVAX Україні повинна отримати у другому кварталі 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Після 24 січня в Україні буде «помаранчевий» карантин - Шмигаль

Вакцинація в Україні: що відомо

  • У лютому Україна отримає 117 000 доз вакцини від Pfizer-BioNTech в рамках ініціативи COVAX. Препарат одразу розподілять для вакцинації працівників лікарень, в яких надають допомогу пацієнтам з COVID-19.
  • Вакцинація проти COVID-19 в Україні, скоріше за все, стартує 15 лютого.
  • В Україні буде 5 етапів вакцинації проти коронавірусу, згідно з яким безкоштовний доступ до вакцини матиме кожен мешканець країни.
  • Українці зможуть купити вакцини в аптеках чи робити їх у приватних лікарнях не раніше другого півріччя 2021 року.
  • Станом на січень 2021 року Україна підписала угоду лише з одним постачальником вакцин – китайською компанією Sinovac. Держава замовила 5 мільйонів доз препарату. Але угода може обірватися, якщо ефективність вакцини становитиме менш ніж 70%.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: