Через рідкісне захворювання новонароджена має вигляд старої

У ПАР жінка народила дитину, яка має старший за неї вигляд і нагадує літню жінку.

20-річна жінка народила дівчинку з рідкісним захворюванням - прогерією, також відомої як синдром Гатчінсона-Ґілфорда, через яку жертви старіють швидше, ніж зазвичай. Це рідкісне захворювання. Частота - одна дитина на 8 млн новонароджених. Про це пише Daily Star.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Жінка народила дитину вдома в невеликому містечку Лібоде. Баба викликала "швидку", коли почалися перейми, але та не приїхала вчасно. Після того, як дівчинка народилася з деформованими руками та зморшкуватою шкірою, її та мати відвезли в лікарню.

"Нам сказали, дитина інвалід. Під час народження помітила, що з нею щось дивне. Вона не плакала й дихала ребрами. Я була шокована. Тепер чую, що люди називають її ім'я. Це боляче", - каже баба.

Люди із прогерією зазвичай страждають від серйозних серцево-судинних ускладнень від підліткового віку до 20 років. Це рідкісне генетичне захворювання, яке призводить до швидкого старіння, починаючи з двох років.

Коли дитина народжується, зазвичай симптомів немає. Але ознаки хвороби починають проявлятися впродовж першого року життя. У деяких випадках, як-от цей, певні ознаки з'являються від народження.

Усіх немовлят в Україні перевірятимуть на генетичні захворювання. У перший тиждень кожного проведуть 21 тест. Це дозволить виявити відхилення на ранніх етапах і своєчасно лікувати, каже міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. В Україні майже 3 тис. осіб із рідкісними захворюваннями. Більшість - генетичні. Такі хвороби проявляються в 2-4 роки. Але тоді лікувати пізно. Найпоширеніша генетична хвороба в Україні - спінальна м'язова атрофія. Її мають 250 осіб.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

4