Через різке похолодання Україна збільшила споживання електроенергії - Міненерго

Через різке похолодання споживання електроенергії в Об'єднаній енергосистемі України у вівторок зросло на 1 ГВт до 22,5 ГВт.

Тим часом, майже 5% підвищення добового споживання не є критичним для української енергосистеми, говорить міністр енергетики Герман Галущенко, передає "Інтерфакс-Україна".

Атомна генерація має резерв на рівні 600 МВт, який може бути використаний у будь-який момент, запевнив міністр. На даний момент із 15 енергоблоків українських АЕС працює 14 модулів.

"За таким споживанням на сьогодні ми фактично маємо значний резерв потужності в енергосистемі", - сказав Галущенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арктичний холод і мороз до -18°С: оновили прогноз на тиждень

У грудні запаси вугілля на складах ТЕС збільшують насамперед за рахунок імпорту морським шляхом, повідомив міністр. З кінця листопада до країни прибуло шість суден із 400 тис. т енерговугілля. До кінця грудня очікується ще чотири судна із 300 тис. т.

Обсяги імпортованого вугілля разом із власним видобуванням на рівні 1,55 млн. т залишають різницю між споживанням та запасами палива на рівні близько 200 тис. т, говорить Галущенко.

У грудні запаси вугілля на складах ТЕС збільшилися на 19,9% до 465,6 тис. тонн, за останній тиждень - виросли на 3,2%.

10 грудня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що Росія може бути причетною до кризи в українській енергетиці, пов'язаній із низькими запасами вугілля.