Через російський допінг поділять Кубок світу

21 грудня на засіданні Виконавчого комітету IBU було ухвалено рішення розділити перемогу у загальному заліку Кубка світу сезону 2013-2014 між двома спортсменками - фінкою Кайсою Макаряйнен і норвежкою Турою Бергер.

Це рішення було викликане постановою CAS про допінгову дискваліфікацію росіянки Ольги Зайцевої та анулювання її результатів у дев'яти гонках Кубка світу сезону 2013-2014. Загальний залік було перераховано, внаслідок чого Великий кришталевий глобус фактично перейшов від Кайси Мякяряйнен до Тури Бергер.

В офіційній заяві IBU йдеться:

"Оскільки неможливо відтворити ситуацію, в якій спортсменки отримали б можливість чесно боротися у фіналі сезону за перемогу в загальному заліку Кубка світу, Виконавчий комітет IBU одноголосно вирішив вручити обом біатлоністкам по Кришталевому глобусу і розділити перемогу у сезоні 2013-2014 між Кайсою Макаряйнен та Турою Бергер. IBU вважає таке рішення справедливим, адже "чисті" спортсмени не можуть бути покарані за порушення інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві сестри стали призерами біатлонної гонки переслідування

Офіційну церемонію нагородження буде проведено на одному з етапів Кубка світу поточного сезону. Тура Бергер також отримає грошову винагороду за перемогу у загальному заліку".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

92