"Черкасигаз" повернуть у держвласність

На засіданні РНБО було прийнято рішення про повернення АТ "Черкасигаз" у державну власність.

"Розглядали питання повернення в держвласність підприємства "Черкасигаз", була доповідь міністра енергетики з цього приводу, і було прийнято протокольне доручення, яке стосується повернення цього підприємства в держвласність, якого незаконним способом шляхом шахрайських маніпуляцій держава була позбавлена", розповів на брифінгу секретар Ради Олексій Данілов.

Було віддано доручення повернути держпакет акцій, визначити винних у цьому осіб і відшкодувати збитки, яких було завдано державі, а також встановити контроль над АТ "Черкасигаз".

РНБО взяла до відома інформацію міністра енергетики Германа Галущенка і глави НАК Нафтогаз Юрія Вітренка про втрату державного контрольного пакета акцій підприємства, а також доручила Кабінету Міністрів спільно з НКБЦФР, СБУ, ДБР за участю Офісу генпрокурора і НАБУ в місячний термін провести перевірку обставин цієї втрати.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

В грудні 2012 року "Черкасигаз" повідомило в системі розкриття інформації НКЦБФР, що пакет акцій підприємства, що належить НАК "Нафтогаз України", скоротився з 51% до 9,97%.

Було зафіксовано, що в число власників газової компанії увійшло ТОВ "Ласфано Україна", яка є співзасновником ТОВ "Фінансова компанія Сонячне місто", радник якого Сергій Матвійчук очолював наглядову раду "Надра Банку" (Київ). Найбільшим бенефіціаром цього неплатоспроможного на сьогодні банку був Дмитро Фірташ.

На цей час "Нафтогаз" зберігає за собою частку 9,97% акцій в облгазі, "Perritt Select Investments Limited" належить 22,56%, ТОВ "Ласфано Україна" 20,35%, ТОВ "Міжрегіональна торгова компанія" 15,81%, Володимиру Болбасу і Сергію Назаренку належить по 9,87%, "Newavit Holding and Finance" 6,6%.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

34