Чотирьох міністрів можуть звільнити

 Осінь буде пов'язана з кадровими змінами. До низки міністрів є претензії й у Верховної Ради, й у профільних комітетів. І, думаю, в суспільства. Прогнозую деякі перестановки в Кабміні. Осінь буде емоційна, заявив 29 серпня спікер Верховної Ради 37‑річний Дмитро РАЗУМКОВ на одному з телеканалів.

 Кадрові зміни в уряді визначатиме не Верховна Рада. Останні два роки їх ухвалюють в Офісі президента. Це наслідок однопартійної більшості в парламенті, каже політолог Володимир Фесенко, 62 роки. Про зміни в Кабміні говорили ще навесні. Ключове питання чи замінять прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Якщо так, то уряд піде у відставку. Але деякі міністри залишаться на посадах. Є прихильники звільнення прем'єра і противники. Питання відкрите. В зоні ризику кілька міністрів оборони Андрій Таран, юстиції Денис Малюська, аграрної політики Роман Лещенко та віцепрем'єр з питань оборонної промисловості Олег Уруський. Їх найчастіше називають кандидатами на заміну. Можуть бути й несподіванки.

Олег Уруський замішаний у кількох скандалах (торік представники Укроборонпрому заявили, що команда Уруського нав'язує своїх людей на посади та блокує реформу підприємства. ГПУ). Все залежить від того, чи буде кандидат на заміну.

Володимир Зеленський ще торік навесні сказав, що шукатиме ефективніших урядовців. Міністра аграрної політики Романа Лещенка призначили лише рік тому. Його вважали президентським улюбленцем. Але зараз на його адресу лунає багато критики. Тому і він у зоні ризику. Головна мета кадрових змін пошук кращих виконавців.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

11