Чи готова Україна до опалювального сезону: Шмигаль розповів про запаси газу

В Україні вже закачали 12,1 млрд кубометрів газу до підземних сховищ із 19 млрд.

Станом на сьогодні країна готова до опалювального сезону на 60%. Про це розповів премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

"Стан готовності житлових будинків до опалювального сезону 56%, мереж 57%, об'єктів теплопостачання 58%. Вже 141 об'єкт теплопостачання відремонтовано. Дві ТЕЦ, які зазнали пошкоджень від обстрілів, вже відновлено. Створюється резервний запас обладнання на випадок пошкодження інфраструктури в опалювальний сезон. На ці потреби Уряд виділив 1,4 млрд грн", розповів Шмигаль.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

За його словами, на складах уже є 1,8 млн т вугілля, тоді як у жовтні має бути 2,5 млн т.

"Стосовно газу, то вже закачано 12,1 млрд кубів. План Міністерства енергетики 19 млрд куб. м на опалювальний сезон. Такий план передбачає можливість використання 2,6 млрд кубічних метрів газу для потреб ТЕС і ТЕЦ у разі реалізації різноманітних військових ризиків. Тобто, враховуємо всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом", ззаначив премʼєр.

В Україні опалювальний сезон 2022-2023 почнеться після 15 жовтня. Точна дата залежить від погодних умов. Нормативні показники температури не переглядатимуть. Мінімальний рівень температури, який повинен бути забезпечений, становить 18 градусів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

110