Ціна газу у Європі двічі за день побила історичний рекорд

Ціна на природний газ у Європі побила історичний рекорд вдруге за сьогодні.

Станом на 16:30 вівторка, вона перевищила позначку $2100 за тисячу кубометрів, повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані Лондонської біржі ICE.

Зранку ціна січневого ф'ючерсу TTF на біржі ICE Futures також встановила рекорд - $2035.

Зростання ціни на газ 21 грудня спровокувала інформація про зупинення та розворот у реверс трансконтинентального газопроводу Ямал-Європа, а також падіння вітрогенерації в регіоні. Перед цим російський монополіст "Газпром" знизив подачу газу, незважаючи на наближення нового похолодання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль пообіцяв, що українці будуть з теплом і світлом

Окрім того, вартість нафти на 16:30 за київським часом піднялася на 23,5% порівняно з попереднім днем - до $2120 за тисячу кубометрів.

Попередній історичний рекорд біржових цін на газ у Європі було встановлено у жовтні, коли тисячу кубометрів продавали більш ніж за $1900.

Зранку ціна газу в Європі досягла позначки $2035/тис. куб. м. Ціна січневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вдень 21 грудня стала абсолютним рекордом за всю історію торгів.

У листопаді контракт "на день вперед" торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні - $1311 за 1 тис. куб. З початку року середнє значення контракту досягло $537.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

20