ЦВК хоче оцінити можливість виборів на Донбасі

Центральна виборча комісія звернулася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій обласних військово-цивільних адміністрацій щодо перших місцевих виборів в окремих територіальних громадах цих регіонів 27 березня 2022 року.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЦВК.

"На окремих територіях цих областей існує загроза безпеці виборців, інших суб'єктів та учасників виборчого процесу, а також належному забезпеченню організації підготовки та проведення виборів із дотриманням вимог Кодексу", - йдеться в повідомленні.

Рішення про проведення виборів можуть ухвалити на підставі відповідних висновків обласних військово-цивільних адміністрацій. Комісія не може самостійно визначати можливість забезпечення безпеки та можливість уникнення терористичної загрози під час організації та проведення виборів на цих територіях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія погрожує Україні через прийняття закону про перехідний період на Донбасі

"Виборчим Кодексом визначено, що перші вибори можуть проводитись двічі на рік в останню неділю березня та останню неділю жовтня та мають бути призначені не пізніше ніж за 70 днів до дня виборів. Отже, у разі визнання можливим організувати підготовку та проведення перших місцевих виборів в останню неділю березня 2022 року Комісія повинна ухвалити рішення про їх призначення не пізніше 16 січня 2022 року", - повідомляють у ЦВК.

У Комісії очікують на відповідні висновки від Донецької та Луганської ОДА-ВЦА не пізніше 13 січня 2022 року.

9 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про основи державної політики перехідного періоду" (зареєстровано за №5844).

У Верховній Раді процес схвалення законопроєкту йде повним ходом.

Законопроєкт передбачає, що вибори на деокупованих територіях України можуть проводитися тільки в разі можливості забезпечення недопущення протиправного втручання у виборчий процес, зокрема з боку Російської Федерації.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

18