Де краще орендувати Windows VPS

Зазвичай на віртуальний виділений сервер VPS/VDS переходять зі зростанням проекту чи обирають такий сервер одразу, якщо йдеться про стрімінг, великий інтернет-магазин, майданчик з серйозним трафіком. Більшість VPS-серверів працюють на операційній системі Linux, але в деяких випадках цей варіант не підійде. Наприклад, якщо ви працюєте з ASP.Net, вам потрібен саме Windows VPS.

Що таке віртуальний виділений сервер

Віртуальний виділений сервер VPS/VDS це емуляція окремої машини, розгорнута на фізичному сервері чи в хмарі. Таке розгортання дозволяє отримати всі переваги виділеного сервера, не оплачуючи потужну фізичну машину повністю, якщо вона надмірна для проекту. Кожен віртуальний виділений сервер використовує певну кількість ресурсів фізичного.

VPS/VDS схожий на фізичний сервер в тому, що:

користувач отримує права root, може гнучко налаштовувати і перезавантажувати свій сервер окремо від сусідніх; можна розміщувати кілька проектів на одному хостингу; можна встановлювати своє програмне забезпечення і обирати операційну систему; проект отримує повну автономію від сусідів, не залежить від росту навантаження на них, має окрему IP-адресу, цілком реальне налаштування окремої системи безпеки.

Кому потрібен VPS на Windows

Хоча віртуальні виділені сервери дозволяють доволі багато свободи у встановленні програмного забезпечення, деякі обмеження все ж є. Тому тим, хто потребує Windows, варто уточнити, чи доступна вона на конкретному сервері.

Зазвичай Windows потрібна в кількох випадках:

для деяких бухгалтерських програм; для терміналів; для роботи з фреймворком ASP.Net; для окремих додатків та рушіїв, розрахованих саме на Windows.

Як обрати VPS

Перш за все, знадобиться саме той VPS чи хмара, де можлива підтримка Windows. Подивимося на інші параметри.

Фізичний сервер чи хмара

Випадок, коли кілька VPS хостяться на одному фізичному сервері, більш звичний. Це відносно бюджетне рішення, яке забезпечує стабільну роботу сервера, всі вигоди VPS і окрему IP-адресу.

Хмара, в якій теж можна розмістити VPS, підтримується певною кількістю фізичних серверів. Це більш стабільне рішення, тому що у випадку проблем з одним сервером його навантаження "підхопить" решта. До того ж, ресурси з хмари можна набирати гнучко, а оплачувати тільки те, що використовується просто зараз. Оплата за ресурси дозволяє, наприклад, вимикати сервер чи знижувати його потужність у вихідні. Отже хмара підходить для розробки, стартапів, де обсяг ресурсів неясний, і для проектів, яким важлива безпека.

Основні вимоги до хостера

Важливо, щоб проблеми, які виникають, швидко розв'язувались. Крім швидких серверів на SDD-дисках, надійних дата-центрів, у провайдера має бути високий аптайм відсоток часу, протягом якого сервери присутні в мережі. Ніхто не буває в доступі 100% часу, але 98-99% будуть гарним показником.

Крім того, важлива технічна підтримка зрозумілою вам мовою, яка відповідає, і можливість швидко звернутися по допомогу через зручний канал спілкування.

Якщо ви очікуєте, що проект буде зазнавати не рівномірного навантаження, а піків трафіку або споживання потужності, є сенс обирати розміщення в хмарі. Вона стабільна, дозволяє швидко збільшити/зменшити кількість ресурсів. В будь-якому разі варто обговорити, що буде, якщо ресурсів, які ви оплачуєте, стане замало, як швидко провайдер зможе дати більший об'єм.

VPS.UA

Український хостер vps.ua відповідає всім цим вимогам. Хостер надає сервери в дата-центрах України та Нідерландів. Послуга передбачає:

надійне розміщення в хмарі; чисті SSD-диски; оптимізацію під Windows; стабільну роботу серверів; цілодобову технічну підтримку телефоном та в чаті на сайті; зручну базу знань для початківців; високу доступність серверів в мережі.

Крім того, якщо ви маєте сумніви, чи підходить вам обраний сервер, є пробний період. Якщо хостинг не підійшов, протягом тридцяти днів з моменту оплати можна вимагати повернення грошей.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!