Декілька областей можуть потрапити до червоної зони

Найближчими днями кілька областей можуть потрапити до червоної зони.

Заклади й громадські місця там зможуть працювати лише якщо 100% працівників й 100% відвідувачів повністю вакциновані, написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

"Кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати, якщо 100 відсотків працівників закладу і 100 відсотків відвідувачів повністю вакциновані. Бізнес має сам перевіряти наявність відповідних сертифікатів про вакцинацію. Просимо підприємців поставитися до цього відповідально", - вказав він.

Поліцейські та уповноважені мають відповідне програмне забезпечення для перевірки ковід-сертифікатів.

Заклади освіти в червоній зоні працюватимуть офлайн, якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації. Дитячі садочки й 1-4 класи школи працюватимуть у звичайному форматі.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"На початок цього тижня майже 81 відсоток працівників шкіл вакцинувалися принаймні однією дозою. Це дозволяє більшості таких закладів освіти працювати у звичайному режимі в жовтій зоні. Ми вдячні українським педагогам за відповідальне ставлення до безпеки освітнього простору й усієї країни", - підсумував прем'єр.

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко на брифінгу сказав, що в червону зону можуть потрапити Харківська, Запорізька й Херсонська області.

"Сьогодні-завтра Київська школа економіки очікує на засідання національної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій щодо переходу цих регіонів до червоної зони", - сказав він.

Експерти кажуть, що в зоні ризику зараз Житомирська, Сумська, Хмельницька й Чернівецька області.

В Україні щодоби виявляють понад 9 тис. нових хворих на коронавірус.

Найбільше інфікованих у Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Донецькій і Запорізькій областях. Окрім них до червоної зони карантину наближаються Житомирщина, Луганщина та Львівщина.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!