Демобілізація в Україні: комбат розповів, чи реально замінити бійців, які воюють з перших днів

У командира батальйону "Свобода" Петра Кузика були уточнені питання щодо демобілізації досвідчених бійців, які брали участь у військових діях з початку вторгнення. Кузик заявив, що людей необхідно замінювати, однак це має бути зроблено розумно та поетапно, керуючись фаховістю нових бійців. За його словами, бойову службу потрібно сприймати не як звичайний контракт, але як необхідність у війні, у якій Росія знищує український народ.

Кузик також зауважив, що неможливо демобілізувати бійців, які уже два роки перебувають на фронті, і замінити їх молодими та малодосвідченими. Це може призвести до трагедії. Заміна бійців має відбуватися на підготовлених фахівців, які навчилися виживати в реальних боях. Однак цей процес має бути виваженим та розумним.

Крім того, Кузик зазначив, що без поповнення та можливості відпочити підрозділам, які знаходяться на передовій, будуть виникати складнощі. Люди виснажуються та отримують поранення, тому необхідний час для відновлення та відпочинку. Кузик закликав до комплексного підходу до процесу демобілізації та мобілізації.

Наразі, за словами Кузика, українці стикаються з проблемами через дії непрофесійних працівників військкоматів та необережні висловлювання політиків, які призводять до страхітливих історій відносно участі у військових діях. Однак, якщо забезпечити гідну підготовку та підтримку воїнів, то процес мобілізації стане швидшим та більш зрозумілим для багатьох людей, які бажають захищати Україну.

Нагадаємо, що Верховна Рада планує прийняти законопроєкт, який надасть право українським захисникам добровільно звільнитися з військової служби через 18 місяців після призову. Також, готується комплексний документ щодо процедури мобілізації та демобілізації, який планують ухвалити до кінця року.