День захисників і захисниць і Покрова: як відзначатимемо цьогоріч

Цього року 14 жовтня буде робочим днем.

Торік на День захисників і захисниць України і Покрову Пресвятої Богородиці був вихідний. Про це пише ТСН.

Від 2014 року указом президента 14 жовтня святкують державне свято День захисників України (перейменований на День захисників і захисниць України 2021 року).

Вже наступного року свято стало офіційним вихідним днем.

2022 року через запровадження воєнного стану додаткові вихідні, починаючи від 8 березня, скасували.

14 жовтня, яке припадає на п'ятницю, також буде робочим днем.

14 жовтня ще одне свято День українського козацтва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підтримка вступу в НАТО досягла історичного рекорду

Існує легенда, що 910 року, коли Костянтинополь обложили вороги, жителі міста зібралися в храмі на всеношну і просили Господа про порятунок в своїх щирих молитвах. Тоді святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі Богоматір із сонмом святих.

Пресвята Діва спустилася з небес та опустила над містом омофор (це велике та широке покривало, яке має вигляд шарфа, такі в ті часи носили жінки, замотуючи навколо шиї). Так вона взяла поселення під свій захист. Війська противника враз відступили, місто врятувалося.

Запорозькі козаки здавна вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. А тому Покрова була для них найбільшим і найважливішим святом. Цього дня на Січі обирали нового отамана.

15 серпня Верховна Рада продовжила воєнний стан на 90 днів до 21 листопада. На період дії воєнного стану громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено виїзд за межі країни.

У вересні парламент підтримав у першому читанні законопроєкт щодо добровільного військового обліку жінок.

Взимку війна значно стихне. А навесні відбудеться вихід на кордони України станом на 1991 рік, сказав начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

135