Денісова розповіла, як знущаються над заручниками у донецьких в'язницях

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла про жахливі умови у в'язницях на Донбасі, де утримують українців. Йдеться про окуповані території.

"Керівництво Макіївської колонії №32 та Сніжнянської виправної колонії №127 систематично залякує та вимагає гроші у в'язнів з метою неправомірного збагачення. На кожного встановлюється певна сума грошових коштів, яку необхідно щомісяця віддавати", розповіла омбудсмен у своєму Telegram-каналі.

Ув'язнених, які відмовляються платити адміністрації установи, переводять до іншого бараку, не пристосованого для проживання. Там частково немає дверей, вікон, відсутнє централізоване опалення, водопостачання та каналізація.

"В осінньо-зимовий період заручники залишаються практично "на вулиці" при тому, що їхнє здоров'я підірвано тортурами та голодом. Вони мають тяжкі хронічні захворювання: діабет, хвороби серця та нервової системи", додала вона.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Багато в'язнів мають ознаки Covid-захворювання: високу температуру тіла, сильний кашель, втрату смаку та нюху, у деяких виражені диспепсичні розлади.

Упродовж дня хворим заручникам заборонено прилягти на ліжко, адже за це вони отримають покарання карцером за порушення режиму.

Медична допомога в'язням не надається, а передані родичами ліки не доходять через розкрадання адміністрацією.

За вісім років окупації Росією територій на Донбасі загинули майже 14 тис. українців.

Зокрема 152 дитини. 34 тисячі поранені. Це триває щодня", - повідомила уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!