Десятки ракет - Україна отримає найближчим часом Javelin від Естонії

Вироблені у США протитанкові ракетні комплекси Javelin отримає Україна у найкоротші строки.

Про це повідомив посол Естонії в Україні Каймо Кууск у інтерв'ю Радіо Свобода Донбас.Реалії.

За його словами США дали дозвіл на поставку цієї зброї їхнього виробництва. Це відбулося швидко та без зайвої бюрократії.

"В нас є ракети Javelin в Естонії, готові до відправки в Україну. І ми говоримо про десятки, десятки, десятки і ще десятки ракет. Я не хочу називати конкретну кількість, але це насправді вражає", - заявив посол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Естонія допомагає Україні впоратися з наслідками кібератаки

Він зазначив, що таку допомогу у Талліні почали обговорювати ще в жовтні-листопаді через зростання військової напруги на українсько-російських кордонах. До того ж Кууск наголосив, що Таллін готовий розширювати підтримку Україні в збільшення ескалації. Він додав, що Україна звернулася із проханням надати артилерійські боєприпаси.

Також посол розповів, що Естонія готова передати Україні 122-міліметрові гармати Д-30, але на це треба дозвіл Німеччини як виробника та Фінляндії як попереднього власника.

Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України. Проблема пов'язана з експортом гаубиці Д-30, що стріляє 122 мм снарядами приблизно на 20 кілометрів. Берлін відмовляється дозволити третій країні відправляти артилерію в Україну, оскільки, за словами посадовців, це озброєння було зроблено у Німеччині. Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба піддав критиці відмову Берліна постачати зброю Києву. Укранці пам'ятатимуть про це десятиліттями, заявив Кулеба німецькому виданню Welt am Sonntag.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!