Діаспора - це дзеркало, в яке нам соромно дивитися. Найцікавіше в журналі "Країна"

"Діаспора - це дзеркало, в яке нам соромно дивитися. За межами України нині живуть до 15 мільйонів етнічних українців. Однак їх не так легко сприймати як частину нації. Соціологічні опитування підтверджують: українці мислять категоріями громадянства, а не етнічності. Тому, росіянин із Донецька чи Харкова більше сприймається за свого, ніж українець із Торонто чи Мельбурна", - каже журналіст Ігор ЛУБ'ЯНОВ.

"Західна діаспора орієнтується на культуру, що не зазнала радянського і колоніального російського впливу. Усе, що ти вишколював у собі десятиліттями, канадійський українець знає з дитинства без жодної боротьби. Він не має спокуси переходити на російську, йому невідоме олів'є на Новий рік. Ну як таке може не бісити? На святкуванні 30-річчя незалежності діаспори бракувало. Як і згадок про неї. Президент не полінувався назвати десятки етносів, які живуть в Україні, але не згадав українців за кордоном. За незалежності заледве кільком із діаспори пощастило пробитися на найвищі щаблі української політики. Це колишній народний депутат та ексміністр юстиції Роман Зварич, Катерина Чумаченко, дружина президента Віктора Ющенка, яка нібито "керує ним за вказівкою ЦРУ", Наталія Яресько та Уляна Супрун - ексміністерки економіки та охорони здоров'я.Діаспора не вкладається в парадигму умовного примирення різних частин України, яку пропихає влада "зелених". Вона не сприйме прилизану історію України без Мазепи, Петлюри та Бандери й з "видатною повоєнною відбудовою". Тому в Україні Зеленського діаспори немає".

ТАКОЖ У НОМЕРІ

"Царство шакалів існуватиме, доки не піднімуться на ноги леви"Лариса ВОЛОШИНА, публіцистка

"Треба навчитися дотримуватись законів і не шукати легких рішень" Тамара ГУНДОРОВА, культурологиня

"Чому "Талібан" виявився таким живучим"Авраам ШМУЛЕВИЧ, історик, політолог, рабин

"Найтяжче - переступати через трупи, які висять на мотузках"Оксана ЛІТИНСЬКА, бухгалтерка, альпіністка

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Були на вершині слави. Та на них швидко вилили холодної води"Віктор БРЕХУНЕНКО, історик

"Такісь худі поприїжджали з тої заграниці. Що нич там не їсте?"

Галина ОСТАПОВЕЦЬ, журналістка

Подробиці читайте в "Країні" від 2 вересня 2021 року. Друковану версію можете придбати в точках продажу преси або передплатити (передплатний індекс - 37278). Ваші враження про журнал надсилайте на адресу: k@gazeta.ua або пишіть на сторінці журналу в соціальних мережах http://www.facebook.com/kraina.journal

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5