Дно садового озера встеляють рекламним банером

Родина Меркулових із села Степанецьке Черкаської області облаштувала в саду декоративне озеро. Роботи виконували самі.

 Усе почалося позаторік, коли купили водяні лілії-німфеї, розповідає 43-річна Оксана Меркулова. Зробили для них у саду малі озерця з автомобільних шин. Сподобалося, захотіли заселити й рибок. Облаштували більше озеро з шини від великого трактора. Дно застелили міцною плівкою, напустили воду. Але вона зеленіла, цвіла. Вирішили робити велике озеро.

Подружжя розмітило в саду овал 4 на 5 м. Викопали яму.

 Копали три дні, продовжує. Робили сходинками, кожна наступна все глибше. Вийшло п'ять рядів. Найглибша частина озера сягає 1,8 метра.

Дно великих озер не можна застеляти плівкою, бо рветься.

 Почитала в інтернеті, що можна застелити вживаним рекламним банером, він міцніший. Обдзвонювала компанії, казала розміри озера. Ні в кого не було таких великих. Запропонували склеїти з двох менших. Ми погодилися, нам вислали поштою. З відділення ледь дотягли тачкою, бо важкий.

Банер розстеляли майже день.

 Надвечір таки вистелили й почали заповнювати озеро водою. Залили вщерть, а вранці рівень упав на 30 сантимет­рів. Думала, банер дірявий. Виявилося, під тиском води улягався і усідав по краях ями, говорить Оксана Меркулова.

Краї банера обрізали по периметру озера, заклали великим камінням.

 Їздили в закинутий кар'єр, розбивали брили та привозили машиною.

Береги озера засадили рослинами в горщиках: декоративним очеретом, жовтими і блакитними ірисами, лататтям.

 І заселили озеро рибами, каже Меркулова. Першої зими частина загинула. Бо не було аератора, у воді не вистачало кисню. Ми били в льоду ополонки, та це не рятувало. Ще частина загинула, бо навесні не доливали свіжої води, все цвіло.

Наступного року подружжя удосконалило озеро. Встановили аератор, фільтр для води.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

 Аератор брали для великого акваріума, обійшовся майже 300 гривень, розповідає. Він справляється. Фільтр зробили самі. Це звичайна пластикова діжка на 50 літрів, усередині якої лежить поролон. Насос переганяє через діжку воду, намул і сміття залишаються на поролоні.

Зараз у водоймі Меркулових живуть кольорові коропи кої, золоті рибки комети.

 Наші риби нерестяться, маємо понад 600 мальків, продовжує. Продаємо їх. З осені по весну вони перебувають у стані сну. Тому годуємо тільки влітку спеціальним кормом у гранулах. Кидаю по жмені вранці й увечері.

Цьогоріч над озером родина змайструвала мініводоспад.

 Рослини на зиму переносимо в окрему водойму, додає Оксана Меркулова. Бо листя опадає, гниє, псує воду.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

20