Дві компанії втратили ділянки бурштину площею в 3 тисячі гектарів

Державна служба геології та надр не продовжила ТОВ "Зірка Рівненщини" та ТОВ "Георесерчінг" спецдозволи на розробку двох родовищ бурштину в Рівненській області.

Про це пише "Nadra.Info" з посиланням на накази від 24 червня 2020 року.

Відповідні накази 31 грудня 2021 року підписав голова Держгеонадра Роман Опімах.

Йдеться про спецдозвіл на ділянку "Вири" площею 1614 гектарів у Сарненському районі Рівненської області, який в червні 2020 року отримало "Зірка Рівненщини".

Також у червні 2020 року Держгеонадра видало спецдозвіл "Георесерчінг" на ділянку "Чудель", в Сарненському районі площею 1806 гектарів.

Обидва спецдозволи видали без проведення відповідних аукціонів. В 2016 році ці фірми подали до Держєгеонадра документи на отримання доступу до бурштинових родовищ без конкурсів. Фірми вказали, що мають право на спецдозволи як власники цілісно-майнових комплексів. Проте Держгеонадра повернули їм заяви, компанії також не отримали необхідне погодження Рівненської облради.

Після повернення їм заяв, "Зірка Рівненщини" та "Георесерчінг" подали судові позови, які об'єднали в одну справу. Акцентували у позові компанії на тому, що Держгеонадра не відмовило їм у видачі, а взагалі не розглянуло їхні заяви. В підсумку, суди зобов'язали не тільки повторно розглянути подані документи, але і видати спецдоволи.

В червні 2020 року Держгеонадра виконало судове рішення і видало спецдозволи на геологічне вивчення надр та дослідно-промислову розробку до 31 грудня минулого року. В останній день дії дозволів керівник Держгеонадр відмовив у продовженні їх термінів.

Причиною відмови Опімах назвав недостовірні дані в поданих документах відповідно до урядової Постанови №615, що регулює умови видачі спецдозволів.

Мажоритарними власниками "Зірка Ріваненщини" та "Георесерчінг" є кияни Андрій Чуба та Володимир Ніколаєв.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

56