Диплом із тризубом, який видавали випускникам дитсадка

"Не знать ни гроз тебе, малыш, ни туч, пусть каждый шаг твой греет солнца луч", написали на дипломі про закінчення дитячого садка "Золотий ключик" у Жашкові на Черкащині. Його 25 травня 1998-го видали Ярославу Платміру, 29 років. Він історик, ветеран російсько-української війни. Живе в Черкасах.

 У садок я пішов у 2,5 року. Після декретної відпустки мати мусила повертатися на роботу в бібліотеку. Всі садки в місті були майже однакові. Обрала найближчий до дому. "Золотий ключик" був через дорогу.

Найбільше запам'яталася їжа борщ із квашеною, але розвареною капустою та манна каша з грудками. Терпіти її не міг. Під час сонного часу мене завжди заганяли в ліжко. Хоча мав у сраці шило й постійно бився з іншими дітьми, вихователі любили. Одна назвала свого сина, як мене.

Дипломи вихователі робили власноруч за кілька днів до випускного. Все з підручних матеріалів. Найважче було намалювати тризуб. Всередині видрукували вірш російською. Також вказано, що рішенням педради мене переводять у перший клас Жашківської середньої школи №1. Вручали дипломи. Всім дітям подарували по плитці шоколаду "Корона" і шоколадній медальці в золотій фользі.

Від 10 до 15 років страждав від епілепсії. Коли почалася війна військкомат у Золотоноші, де прописаний, не хотів мене мобілізувати. А в Новограді-Волинському взяли. На Донбас збирали однокласники. Допомогли купити форму. Отримав поранення на бойовому завданні 31 січня 2015-го під Донецьким аеропортом. Уламком міни вирвало 15 сантиметрів великогомілкової кістки на лівій нозі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5