Е-лікарняні полегшують процес: що потрібно знати про нововведення

З 1 жовтня в Україні діють електронні лікарняні. Близько 3 тис. лікарень вже підключили до єдиної інформаційної медичної системи. 47 тис. лікарів видали вже понад 1,1 млн електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Людині тепер не потрібно вказувати адресу підприємства, місця роботи й посаду. Це полегшує процес. До того ж лікарняні не можна загубити, бо вони в електронній системі охорони здоров'я розповів Gazeta.ua сімейний лікар Ярослав Аркуша:

"В аптеках показувати лікарняні не потрібно. А для пенсіонерів це теж зручно, адже інформація йде напряму в Пенсійний фонд. Єдиний мінус, що програма може не підписувати медичний висновок тимчасової непрацездатності протягом декількох днів. Тому сімейним лікарям потрібно слідкувати за цим лікарняним листом, бо якщо його не підписати електронним підписом, він буде не дійсним".

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Електронні лікарняні мають медичний висновок після обстеження лікаря із загальним діагнозом. Він заводиться в Реєстр, і лікар завіряє документ електронним підписом. Людина отримує через смс-повідомлення медичний висновок тимчасової непрацездатності. Лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується відкритий електронний листок непрацездатності.

У лікарнях працюють над об'єднанням баз Пенсійного фонду і баз, які запроваджувалися сімейними лікарями, каже начальниця управління охорони здоров'я Олександрійської міської ради Тамара Сакара:

"Ми вже розпочали роботу з базами. У нововведені є деякі недопрацювання. Наприклад, у суботу, 2 жовтня, система зависла по всій Україні. І в нас виникли труднощі з пацієнтами, з якими ми вже почали працювати по лікарняних. У зв'язку з цими неполадками нам дозволили поки що видавати традиційні лікарняні".

Електронний лікарняний планували запровадити з 1 квітня 2020 року, однак цього не сталося через технічні проблеми. Нововведення перенесли на 1 вересня 2021-го. Але остаточний повний перехід на електронні лікарняні відбувся 1 жовтня, оскільки не всі медики до цього опанували систему.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!