Ефективніші й простіші - що відомо про ЗРК Patriot, які можуть з'явитися в Україні

ЗРК Patriot ефективніший за інші протиповітряні системи. За інформацією ЗМІ, він є в пакеті допомоги США на $40 млрд.

Є різні комплекси Patriot - протиракетний і протиповітряний. Різниця в кількості батарей і вартості, повідомив воєнний експерт Олег Жданов, передає УНН.

"Він не такий складний в управлінні, ми можемо його опанувати. Підготувати розрахунки й працювати. Річ у тім, що він набагато ефективніший за наші наявні комплекси, як-от С-300", - каже Жданов.

ЗРК Patriot надійніше захищає небо. Один дивізіон може закрити Київ.

"Якщо в протиракетному виконанні дев'ять батарей поставили, він заздалегідь стає в кільце, і пробити це кільце практично неможливо", - вважає експерт.

Для надійного закриття повітряного простору України потрібно більш як один дивізіон. Точну кількість необхідних ЗРК ще треба розрахувати.

Така система знадобилася б для захисту постачання озброєння.

На думку Жданова, головне, щоб надали артилерію, танки й бронемашини для того, щоб українські сили могли формувати новітні частини й створювати наступальне угруповування.

Постачання потребуватиме певного часу.

"Скільки буде йти судно забезпечення військово-морських сил США до європейського континенту? Десь два - три тижні. Потім вивантаження, потім транспортування Європою. Тобто, за місяць-півтора ми можемо отримати уже у великій кількості, тому що кораблі привезуть не одну одиницю, а декілька сотень", - каже він.

Допомога з європейських складів надійде швидше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ відправили до пекла генерал-майора ЗС РФ у відставці - журналісти знайшли підтвердження

"Тож сьогодні, як казав Буданов, швидше на серпень треба орієнтуватися, новий термін контрнаступальної операції. На жаль, не все робиться так швидко, як хотілося б. Чекатимемо", - підсумував Жданов.

США передадуть Україні зенітні ракетні комплекси Patriot. Вони увійдуть до нового пакету допомоги на $40 млрд. Новий пакет допомоги містить системи Patriot і далекобійну артилерію, повідомляє The Washington Post з посиланням на свої джерела.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!