Економіка України у 2023 році покаже зростання вперше з початку війни

Економіка України у 2023 році покаже зростання в 2,9% ВВП.

Це стало можливим на тлі стабілізації настроїв усередині країни та збільшення витрат населення. Як йдеться у публікації Bloomberg, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну українці встигли адаптуватися до нових умов. Зокрема, збільшуються витрати, що приводить до запуску економіки.

Тут варто зазначити, що зростання відбувається після глибокого падіння 2022-го. Тобто таке збільшення частково пояснюється низькою порівняльною базою.

Проте повноцінне відновлення економіки неможливе без вирішення проблем із морським експортом товарів.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Крім того, війна на території країни, постійний обстріл інфраструктури, проблеми з електроенергією також зупиняють відновлення. Загалом 2023-го зростання економіки відбулося з двох причин:

низька порівняльна база (2022-го відбулося масштабне падіння, на тлі якого навіть часткове відновлення здаватиметься істотним зростанням);

українці поступово адаптуються до ситуації повномасштабної війни.

Як зазначає видання, також від зростання ВВП 2023-го залежить, чи Україна платитиме ВВП-варанти. Вони мають виплачуватись у разі, якщо зростання ВВП становитиме понад 3%.

Економіка України в другому кварталі 2023 року збільшилася на 19,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Реальний внутрішній валовий продукт у другому кварталі 2023 року збільшився на 0,8% з урахуванням сезонного фактора, повідомляє Державна служба статистики.

Міністерство економіки в листопаді 2022 року констатувало, що війна завдала збитків на третину ВВП України. Подальші втрати тоді прогнозувалися на рівні 33-35% національного ВВП.