Економіст дав прогноз, що буде з курсом долара

Курс долара виріс в обмінниках в умовах війни це нормальне явище. Українцям треба звикати до такої невеликої девальвації і рухливості курсу. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олексій Кущ.

"Не пов'язував би зростання курсу із тим, що в Росії оголосили мобілізацію. Нам взагалі треба звикати, що рухливість курсу збільшуватиметься. Якщо курс 25 і він на дві гривні збільшується, то нам здається, що це не суттєве коливання. А коли це відбувається на позначці 40, то там здається, що багато. Треба звикати, що такі зміни відбуватимуться. Паніка це коли курс із 40 став 50", говорить Кущ.

Зміни на пару гривень у курсі будуть, поки є війна, наголошує економіст.

"Готівковий курс відділений від офіційного, який фіксований. А курс в обмінниках залежить від рівня кількості готівкової гривні на руках населенні і бажання переводити її в долари. Зараз в цьому плані грошей у населення не дуже багато. На девальвацію впливає тіньова економіка, яка розраховується через готівку. Інший чинник відтік готівки за кордон. Коли люди пересилають гроші своїм сім'ям. Це приблизно три мільярда доларів на місяць. Також багато людей втратили роботу і продають заощадження. Також впливає притік валюти самозайнятим особам тим же ІТ-шникам", каже Кущ.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

На курс долара також впливає міжнародна фінансова допомога, пояснює економіст.

"Тобто є певний баланс. Він зараз направлений більше у сторону відтоку валюти. Значить, буде тенденція на девальвацію. Межі, до якої може рости долар в обмінниках, немає. Питання в тому, яким буде баланс негативних і позитивних факторів. Якщо нам перестануть надавати допомогу, то це може обвалити гривню. Але вірогідність цього мінімальна. Хоча повзуча девальвація зберігатиметься", додає Кущ.

В обмінниках долар продають за 43,04 грн. Купують за 42,58 грн. За євро пропонують 41,23 грн. Продають за 42,11 грн. Національний банк України на 22 вересня встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 грн. Він не змінювався з 21 липня. Водночас євро подешевшало на 32 коп. Коштує 36,20 грн, повідомляє Національний банк України.