"Екстраординарний дзвінок": Джонсон розповів, як Путін погрожував йому ракетним ударом перед війною

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розповів, що російський диктатор Володимир Путін погрожував йому ракетним ударом.

Загроза Путіна була озвучена в ході телефонної розмови, яку сам Джонсон назвав "екстраординарною", і яка сталася перед самим вторгненням РФ в Україну, повідомляє BBC.

Джонсон попередив Путіна, що війна в Україні стане для Росії повною катастрофою: по РФ вдарять західні санкції, а кількість військ НАТО на російських кордонах значно зросте; крім того, Україна не несе РФ ніякої загрози та в найближчому майбутньому точно не вступить в НАТО.

У відповідь на застереження Путін пригрозив завдати по Британії ракетного удару.

"Одного разу він погрожував мені І сказав: "Борисе, я не хочу тобі нашкодити, але з ракетою це займе лише хвилину" або щось подібне. Весело. Але я думаю, судячи з того дуже розслабленого тону і по виду відстороненості, він просто підігравав моїм спробам змусити його вести переговори" - сказав Джонсон, додавши, що Путін поводився надто фамільярно під час Цього дзвінка.

Раніше Джонсон закликав прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу. Саме десятирічні зволікання з цього питання призвели до найкривавішої війни в Європі за 80 років.

22 січня Борис Джонсон відвідав Київ. Заявив, що країни-союзники допоможуть Україні виграти війну, розв'язану Росією, у 2023 році. Для цього українській армії необхідні поставки військової техніки, зокрема танків і літаків.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

75