Ексвійськовий збирався вивезти "родичам" у РФ секретну інформацію

Контррозвідка Служби безпеки України у Дніпропетровській області викрила колишнього посадовця Збройних сил України на збиранні секретних військових відомостей щодо системи управління протиповітряною обороною України.

Їх він намагався передати російським спецслужбам. Для цього планував виїзд у РФ під виглядом відвідування родичів, повідомила пресслужба СБУ.

"Колишній військовослужбовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Зловмисник незаконно копіював закриті оборонні відомості через протиправне втручання в автоматизовані інформаційні системи підрозділу. Отримані секретні матеріали зберігав за місцем свого проживання", - ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шпигунку бойовиків посадили на вісім років

Під час обшуків у помешканні зловмисника правоохоронці виявили і вилучили:

- флеш-носії з таємною військовою інформацією;- комп'ютерну техніку та засоби зв'язку із доказами протиправної діяльності.

Вирішується питання щодо повідомлення чоловіку про підозру та обрання міри запобіжного заходу. Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушень.

Раніше у Вінницькій області контррозвідка СБУ викрила посадовця однієї з військових частин Повітряних сил на прихованому збиранні секретної інформації. У нього вилучили матеріали щодо систем захисту оборонних об'єктів, зокрема підрозділів бойової авіації.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

23