Тема дня:

Ердоган доручив вислати з Туреччини послів 10 країн

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган доручив 23 жовтня міністерству закордонних справ країни оголосити персонами нон ґрата 10 послів, які оприлюднили заяви на захист активіста Османа Кавали.

Перед цим, 19 жовтня, до МЗС Туреччини на розмову викликали керівників дипломатичних місій Німеччини, США, Данії, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Швеції, Норвегії, Канади та Нової Зеландії, пише Hurriyet Daily News.

"Анкара заявила про неприпустимість реакцій на судовий процес щодо Кавали. Турецька влада закликала ці держави поважати позицію органів правосуддя, не намагатися чинити на них вплив і дочекатися закінчення судового процесу", - йдеться у повідомленні.

Турецького підприємця і мецената, засновника культурного фонду Anadolu Kültür AŞ Кавалу судять за нібито причетність до спроби держперевороту в 2016 році. Кавала підтримує етнічні та релігійні меншини, виступає за примирення турецьких і вірменських громадян, а також за мирне вирішення курдського питання.

У 2020 році суд виправдав активіста, але видав новий ордер на його арешт. Дипломати у спільній заяві закликали негайно звільнити Кавалу, нагадавши, що від початку судового процесу минуло чотири роки, а на його користь є рішення ЄСПЛ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туреччина має намір закупити у РФ другу партію систем протиракетної оборони С-400, незважаючи на санкції

Після невдалої спроби військового перевороту у 2016 році Ердоган поклав відповідальність за нього на рух Фейтуллаха Гюлена та почав масштабні переслідування його прихильників або тих, кого вважали такими. За звинуваченнями у зв'язках з Гюленом з державних посад звільнили близько 130 тис. осіб. У Туреччині рух ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена вважається терористичною організацією. Колись він був союзником Ердогана і допоміг релігійній консервативній Партії справедливості і розвитку (ПСР) турецького президента прийти до влади. Але після цього союзники розійшлися.

Гюлен, який з 1999 року живе в добровільному вигнанні в США, свою причетність заперечує.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!