Фільм про українську гімнастку висунули на "Оскар"

Швейцарія висунула фільм "Ольга" режисера Елі Ґраппа на здобуття премії "Оскар" у номінації "Найкращий іноземний фільм". Драма спільного швейцарсько-французько-українського виробництва.

Стрічка про гімнастку 15-річну Ольгу, що тренується у Швейцарії. Хвилюється за матір-журналістку, яка висвітлює події на Євромайдані. Дівчина має вирішити: залишитися у спортивному закладі чи повернутися на батьківщину, за сюжетом.

Дебютний показ відбувся на Каннському кінофестивалі. Там фільм отримав нагороду за найкращий сценарій у конкурсній програмі "Тиждень критики".

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Режисер Елі Ґрапп доклав максимум зусиль, щоб вивчити та зрозуміти показані у фільмі події, - розповідає продюсер фільму Сашко Чубко. - У процесі написання сценарію він 15 разів приїздив в Україну та консультувався з кінематографістами, митцями, дослідниками, учасниками Революції гідності. Цей молодий француз зміг зняти один із найпотужніших проукраїнських фільмів. Прикро, що деякі наші земляки, ще не побачивши фільму, прибігли до режисера в соцмережі з абсурдними звинуваченнями в роботі на Путіна, бо героїня-луганчанка спілкується російською. Такі нюанси українського суспільства іноземцям пояснити складно. Але кожному варто подивитися фільм, щоб зробити власні висновки".

Головну роль у фільмі виконала гімнастка родом з Луганська Анастасія Будяшкіна.

"Ольга" бере участь у міжнародній конкурсній програмі фестивалю в Брюсселі.

Українська прем`єра стрічки відбулася на Одеському кінофестивалі. У широкий прокат має вийти в лютому 2022-го.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

94-та церемонія вручення кінопремії "Оскар" відбудеться у Лос-Анджелесі 27 березня 2022 року. За всю історію висунуті від Швейцарії фільми двічі отримували перемогу в номінації. 1984-го нагороду отримала спортивна драма "Діагональ слона", 1990 року драма про турецьких емігрантів "Подорож надії".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

7