Фінансова та військова підтримка України Заходом скорочується - німецькі аналітики

Обіцянки Україні надати військову та фінансову допомогу за останні тижні сильно скоротилися.

Така тенденція почала простежуватись через два дні після того, як російські військові оголосили про захоплення Луганської області, пише німецьке видання Die Welt із посиланням на дані Кільського інституту світової економіки.

Найбільше нове зобов'язання військова підтримка від Великої Британії на 1,5 млрд євро. Загалом зафіксовано зобов'язань на суму 80,7 млрд євро, значення збільшилося лише на 3%, констатували економісти.

Тяжка ситуація спостерігається з поставками ракетних установок і гаубиць.

"Не тільки поставлене, а й обіцяне озброєння значно нижче за сформульовані Україною потреби. Запаси у Росії значно вищі", пояснили в інституті.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

До повномасштабної війни РФ мало майже 2 тис. гаубиць. Деякі з них, ймовірно, вже знищені або вийшли з ладу. Але з кінця січня Україна отримала від країн-партнерів лише 182 гаубиці. З реактивними системами залпового вогню співвідношення становить 1:44.

Лише Польща дотрималася всіх обіцянок із постачання і відправила понад 100 гаубиць Krab із власних запасів.

Із фінансовою допомогою Україні також є проблеми. Вона, як і раніше, виплачується надто повільно, щоб стабілізувати бюджет країни у довгостроковій перспективі.

Міжнародні донорські конференції більше уваги приділяють програмам відновлення України. Вони важливі, але спочатку країна має впоратися із нинішньою військовою ситуацією, йдеться в статті.

З початку повномасштабного вторгнення Росії Польща надала Україні $3,1 млрд допомоги 0,4% ВВП. Прийняла в себе 3,5 млн переселенців. Станом на 1 червня вислала 45 дип­ломатів агресора. Українським захисникам передали танки Т-72, броньовані машини, ракети.

Сполучені Штати Америки надають найбільшу фінансову й військову допомогу. Виділили понад $45 млрд 0,05% ВВП. Техніки надано на понад $10 млрд.

Естонія передала $0,3 млрд. Це 0,81% її ВВП найбільший відсоток з усіх країн. Латвія виділила стільки ж коштів. Це третина оборонного бюджету країни.

Велика Британія виділила $5,2 млрд.

Німеччина також виділила $2 млрд на допомогу. У березні наші військові отримали кулемети, гранатомети, боєприпаси, переносні зенітні ракетні комплекси.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

23