Фонсека різко відповів на слова Луческу

Колишній тренер "Шахтаря" Паулу Фонсека відповів Мірчі Луческу на слова, що португальський фахівець не подякував йому за команду, яку він йому залишив 2016-го.

"Я прийшов після 12 років роботи Луческу. Це було нелегко, тому що в мене були інші ідеї. Це була складна робота. Були футболісти, які працювали тільки з Луческу. Змінити бачення футболу й гру після 12 років їхньої роботи було важко.

Важко тому, що "Шахтар" жив 12 років із Луческу та його ідеями. Я не кажу, що вони погані. Вони інші. Інтегрувати свої ідеї в гру команди було важко.

Луческу - сильний тренер із великими досягненнями. Результати в "Шахтарі" це підтверджують. Також це доводять результати в "Динамо".

Вперше про це скажу, тому що Луческу каже про мене п'ять років. І завжди не до кінця віддає належне моїй роботі. Я завжди поважав його і його роботу. Але він мою - не до кінця.

Коли ми приїхали сюди, команда два роки не вигравала чемпіонат. Я прийняв від Луческу таку команду. Важко було перетворити команду, яка не перемагала, на команду-переможницю, яка потім тричі поспіль виграла чемпіонат.

Дехто скаже, що я використовував ідеї Луческу. Але ці люди нічого не розуміють у футболі. Тому що ми радикально трансформували манеру гри "Шахтаря". І моя манера гри не має нічого спільного з манерою Луческу.

І повторюю: хто вважає, що я використовував ідеї Луческу, нічого не розуміє у футболі.

Я прийняв від Луческу гравців без мотивації. Половина футболістів хотіла піти з "Шахтаря". У колективі були проблеми з дисципліною.

Я прийняв команду у важкій ситуації. Крім того, що команда в нього не перемагала, були й дрібні моменти між тренерами й футболістами. І змінити стиль гри було вельми важко.

І для тих, хто скаже, що я грав у той самий футбол, що й Луческу - це правда. Я грав у тій самій системі. Або я граю 4-2-3-1, або 4-4-2, або 4-3-3. Цю систему не Луческу винайшов. Вона універсальна.

Відтоді ми з Луческу не розмовляли. Я намагаюся показати повагу до будь-якої людини. Я не подякував йому за команду, яку він залишив? Я цього не роблю. Так само й інші тренери, які приходять після мене, не дякують мені.

Я мав дякувати за команду, яка не перемагала і в якій бракувало дисципліни? Не розумію, за що. Коли ми були разом, намагався з повагою до нього ставитися. Думаю, те, що він говорив про мене всі ці роки, міг сказати й в обличчя.

Я його поважаю як професіонала. Але є багато речей, які мені важко зрозуміти. І поведінку, яку Луческу демонструє щодо мене, важко зрозуміти.

Немає такого, щоб тренер-наступник дякував попереднику. Я такого ніколи не бачив", - сказав Фонсека.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луческу пройшовся по Мессі

Мірча Луческу працював у "Шахтарі" з 2004-го до 2016 року. Фонсека з 2016-го до 2019 року. Після цього він очолив "Рому".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!