Глава ОП і колишній секретар НАТО очолили групу, яка займатиметься гарантіями безпеки для України

Керівник Офіса президента Андрій Єрмак і колишній секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен очолять міжнародну консультативну групу. Вона надаватиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України.

Єрмак оголосив про це під час виступу на панелі Securing Europe на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє Офіс президента.

"Сьогодні я радий повідомити, що разом із колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном ми створюємо міжнародну консультативну робочу групу. Її мета - розробляти певні рекомендації щодо надійних та ефективних гарантій безпеки для України. Провідні діячі у сфері безпеки, політики й дипломатії, а також науковці будуть запрошені долучитися до роботи групи", - повідомив керівник ОП.

Союзники України візьмуть участь у роботі консультативної групи. Вони зможуть запропонувати свої знання та досвід для ефективної реалізації цієї ініціативи.

"Наша мета уникнути повторення помилок минулого, готуючи майбутнє для суверенної та вільної України", зауважив Єрмак.

Глава Офіса президента Андрій Єрмак провів установчу онлайн-зустріч із групою українських і міжнародних експертів, які мають оцінити ефективність запроваджених проти Росії санкцій за її вторгнення в Україну. У переговорах взяли участь колишній посол США в Росії та ексрадник президента США з національної безпеки Майкл Макфол та екскоординатор Держдепартаменту США із санкційної політики Деніел Фрід.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!