"Голос" заплатила 2 млн грн фірмі, яка ухиляється від сgлати податків - розслідування

Партія "Голос" замовляла усні консультації у компанії, яка фігурує у кримінальному провадженні Державної фіскальної служби щодо ухилення від сплати податків.

За послуги з партійного рахунку було сплачено 2 мільйони гривень, йдеться в сюжеті "Bihus.Info".

369 усних консультацій і роз'яснень з питань практичних аспектів застосування Виборчого кодексу на 2 мільйони гривень партія "Голос" замовила у компанії "Мейнтіс". Фірма зареєстрована у Києві і в установчих документах має 25 різноманітних видів діяльності. Основний КВЕД торгівля зерном та тютюном.

Журналісти знайшли кримінальне провадження відкрите у вересні 2020-го року щодо ухилення від сплати податків, у якому серед низки інших компаній фігурує і ТОВ "Мейнтіс".

Гроші від "Голосу" отримували і майбутні депутати Київради від цієї партії. Зокрема, на 507 тисяч гривень "Голос" замовив послуги у ФОП Григорія Маленка. З них 252 тисячі за послуги з моніторингу, аудиту та управління репутацією, 255 тисяч за організацію проведення телефонного інтерв'ю (опитування 2050 респондентів з Києва).

Також роботу виконував Максим Нефьодов, нині він теж депутат Київради від "Голосу". За документами, для партії він робив дослідження оцінки стану впровадження реформ у 25 секторах, SWOT-аналіз. За це отримав кількасот тисяч гривень (дані джерел редакції різняться від 234 тис грн до 516 тис грн). Нефьодов підтверджує, що виконував роботу для "Голосу" і каже, що на той момент ще не був депутатом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОАСК виконує всі забаганки Банкової - політолог про Устінову на чолі "Голосу"

У 2021-му році НАЗК призупинило державне фінансування "Голосу", оскільки також виявило підозрілі платежі у попередній період. У висновку Нацагентства йдеться про підозрілі витрати на 1,3 мільйони гривень гроші, виплачені фізичним особам-підприємцям. Журналісти отримали інформацію про витрати політичної партії у той період, коли партія вже не подавала звіти про витрачання коштів до Національного агентства з питань запобігання корупції. Ідеться про 3 квартал 2020-го, коли відбулися місцеві вибори.