"Головне зараз – постійне нарощування експорту" – Зеленський

Сьогодні, 5 серпня, з портів України вийшли три судна із зерном для експорту.

Майже 60 тис. т кукурудзи на борту, на яку очікують споживачі Туреччини, Британії, Ірландії. У порт Чорноморська прямує й перше з 24 лютого нове судно на завантаження. Про це розповів президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в Telegram.

"Головне зараз постійне нарощування експорту. В цьому зацікавлені всі, але всі адекватні світові суб'єкти. Що більше нашого зерна буде на світовому ринку, то меншим буде врожай політичного хаосу в країнах передусім Африки та Азії, але не тільки там", зазначив він.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

За словами Зеленського, цьогоріч у Європі значно більший попит на імпортне продовольство, ніж передбачалося. Оскільки європейські врожаї менші через спеку. А от український урожай зернових та олійних, найімовірніше, відповідатиме прогнозам очікується понад 65 млн т, додав президент.

"Тому якщо партнери виконають свою частину зобов'язань згідно із зерновою ініціативою безпекову частину і не допустять нових російських провокацій щодо нашого експорту, то продовольчу кризу, яка була такою загрозливою для світу, можна буде подолати", підкреслив голова держави.

Також він прокоментував і газовий шантаж Європи Росією.

"Це прояв свідомої антиєвропейської політики, антилюдської політики Росії й наслідок старих помилок європейців, які не хотіли бачити, що "Газпром", російські газопроводи в обхід України це така ж зброя для Росії, як танки, як артилерія, а мішень для них кожен із нас, кожен у Європі", зауважив Зеленський.

У Чорному морі 27 липня відновили роботу порти Одеса, Чорноморськ і Південний.

Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту близько 9:15 1 серпня.

3 серпня судно Razoni, що пливе під прапором Сьєрра-Леоне, прибуло до Стамбула.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

111