Головний ризик у війні: в МЗС Фінляндії розповіли, що зупинить Путіна

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекки Гаавісто припустив, як можна зупинити російського диктатора Володимира Путіна.

Водночас він зазначив, що Росія непередбачувана, повідомляє ТСН.

"Росія непередбачувана. І це те, що змінилося за останні кілька років. Багато хто у західній Європі та Україні не вірив у повномасштабний напад РФ. Звичайно, ця непередбачуваність один із ризиків. Ми не знаємо напевне, що станеться у найближчі дні, тижні чи місяці. Маємо готуватися до різних сценаріїв", сказав очільник МЗС Фінляндії.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Гаавісто зазначив, що очільника Кремля можна зупинити, підтримуючи Україну та запроваджуючи потужні санкції проти Росії. Він також додав, що міжнародні договори та інституції, які мали попередити війну у Європі, не спрацювали.

"Ми були здивовані, коли Путін нещодавно заглибився в історію, говорячи про "кордони" 1920 років, про Петра І, переглядаючи якісь історичні події. Це звичайно не дуже гарний початок. Тому що ти змінюєш кордони, окуповуючи нові території, що не має бути нормальним у європейській політиці. У Фінляндії 1975 року ухвалювався Гельсінський акт, ОБСЄ була створена, і все це робилося, щоб попереджувати війни в Європі. Але попри два "Мінська", зараз ми у війні", зауважив політик.

Північноатлантичний альянс запросив Фінляндію та Швецію стати членами НАТО. 17 травня Фінляндія і Швеція подали заявки на вступ. Раніше Туреччина виступала проти вступу Швеції в НАТО, але зрештою підтримала членство обох країн в Альянсі.

Росія погрожувала ядерною зброєю Фінляндії та Швеції через їхнє рішення вступити в Північноатлантичний альянс, але зараз Путін заявив, що нібито не проти їхнього приєднання до НАТО.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

25