Google можуть оштрафувати на рекордні 5 мільярдів євро

Європейська комісія може накласти на американську компанію Google рекордний штраф у розмірі 4,3 мільярда євро. Причина: компанія Google зловживає домінуючим становищем на ринку пошукових систем, пише Reuters.

У Єврокомісії пояснили, що американська компанія змушувала виробників встановлювати свій пошуковик та браузер Chrome на пристрої з операційною системою Android, щоб ті могли використовувати прикладні програми на кшталт Google Play.

Відповідно до рішення Комісії Google має 90 днів на усунення цих обмежень, інакше йому загрожує покарання у розмірі 5% від глобального денного обігу компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Apple iPhone 8 восени перетвориться в смартфон для бідних

Зазначимо, що торік у ЄС вже штрафували Google на 2,4 мільярда євро. На той час це був рекордний штраф. Єврокомісія тоді оголосила, що інтернет-гігант зловживав монопольним становищем, просуваючи власний сервіс порівняння цін Google Shopping. До того рекордним покаранням, накладеним Єврокомісією за порушення конкуренції, була сума в 1,06 мільярда євро, на які оштрафували в 2009 році корпорацію Intel.

Довідка: Android є найпоширенішою операційною системою для смартфонів – її використовують приблизно 80 відсотків мобільних пристроїв у світі. Виробники безплатно отримують це програмне забезпечення, а Google отримує прибутки від реклами. Американська компанія відкидає звинувачення Єврокомісії та вважає, що її підхід навпаки заохочує конкуренцію.