Горіх Ідеал дає 100 кілограмів урожаю

 Знайшов золоту жилу посадив хороший горіх. Хватає і собі наїстися, і спродати на базарі. Плоди завбільшки з куряче яйце і ядро соковите, каже 60-річний Віктор ГладкиЙ із селища Талалаївка Ніжинського району Чернігівської області.

Вирощує горіх Ідеал. Дерево вперше дає врожай наступного року після посадки. Родить гронами по 1315 горіхів. Кожен важить 2030 г, з тонкою шкаралупою, яку легко розчавити руками. Доросле дерево дає не менш як 100 кг плодів.

 Сорт морозостійкий, тому нічим не накриваю і врожай все одно стабільний. Також маю Інтер та Кочерженко, які з Ідеалом найкращі для домашнього вирощування.

Сорти невибагливі, врожайні та низькорослі дерева, тому не затінюють половину двору. Ці горіхи стійкі до бурої та чорної плямистості.

 Для домашнього саду не підходять сорти, призначені для промислового вирощування. Тим потрібно з десяток обробок.

Горіх садить у вересні. Корінці дерева підрізує на 2 см. Для кращого вкорінення робить бовтанку із 150 г препарату круїзер і 10 л води. Додає глину для отримання маси густиною сметани. У цій суміші 23 год. тримає корінець саджанця.

 Хоч і треба тижні за два викопати яму, я роблю це напередодні. Бо не знаю, коли точно куплю деревця. Якось мої саджанці поштою каталися по трьох областях, бо помилково відправили не на ту адресу.

Викопує ями 60х60 см. Верхній ґрунт відкладає в одну сторону, бо містить більше гумусу, нижній в іншу. Додає попіл, який горіхові поживніший за перегній. Присипає ґрунтом, ставить саджанець. Засипає верхньою землею, тоді нижньою.

Вирощувати горіхи краще із саджанців, а не сіянців. Останні не переймають усіх сортових ознак. При купівлі дерев варто звертати увагу на колір кори, бо часто сіянці видають за щеплений саджанець. Для цього роблять надріз секатором і стовбур починає рости в бік. Але підробку видає однаковий колір підщепи й кореня. У привитих саджанців він має бути різний.

 Вам продають ті сорти, про які запитуєте. Тому не варто одразу цікавитися потрібним саджанцем, радить Ірина Трофимова, 40 років, експерт Центру промислового горіхівництва й виноградарства в селі Монастирське Бериславського району Херсонської області. Було таке, що люди чекали п'ять років урожаю горіха Піщанський, який мав би плодоносити на другий рік. А то був сорт Буковинська бомба, яка дає врожай на восьмий рік.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

10