Гроші від МВФ мають бути спрямовані на соціальний захист громадян - Порошенко

Гроші, отримані від МВФ як допомогу під час пандемії мають бути спрямовані не на розкрадання, а на соціальний захист громадян у першу чергу військових та пенсіонерів.

Про це заявив п'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко під час виступу на форумі "Від фундаменту державності до України майбутнього" у Харкові.

"Кошти, які ми отримали зараз 2,7 мільярди доларів від МВФ це не підтримка України у зв'язку з виконанням якихось програм, це подарунок. Подарунок всьому світу у вигляді 600 мільярдів для того, щоб полегшити вихід з кризи. Куди спрямувати ці гроші? Ми вивчили досвід декількох країн Європи, в тому числі Польщі. Ми в понеділок виходимо з ініціативою, яка називається "Тринадцята пенсія", говорить Порошенко.

"Тринадцята пенсія тим пенсіонерам України, яким всупереч закону не індексувалися пенсії у зв'язку зі зростанням цін. У нас же закон чітко передбачає: ціни ростуть пенсія має підвищитися рівно настільки ж для захисту споживчого рівня життя пенсіонера. Цього не роблять. Пенсіонерів зробили біднішими. Тому всі, у кого пенсія нижче середньої, мають в листопаді отримати тринадцяту пенсію", пояснює Порошенко.

"Другий напрямок армія. У 2018-му році, коли ми завершували програму підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, середня заробітна платня військовослужбовців у Зоні Операції Об'єднаних Сил на 60% була більша середньої заробітної плати в країні. Зараз на 27% менше", констатує Петро Порошенко.

"Ми маємо негайно за рахунок цих коштів підвищити рівень грошового забезпечення українських військовослужбовців. Це буде справжня шана і повага, бо Збройні сили України користуються найбільшою повагою населення України", зазначає п'ятий президент.

Порошенко також зауважив, що у ЗСУ наразі є значні затримки з виплатою грошового забезпечення. Лідер "Європейської Солідарності" звернувся до влади з вимогою негайно погасити ці борги перед захисниками України.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

9