Художники пікетуватимуть Кабмін через тарифи

Художники у середу, 22 грудня, вийдуть під стіни Кабінету міністрів у зв'язку із зростанням тарифів за теплоенергію для творчих майстерень у понад чотири рази.

Акцію "Культура в Україні понад усе?" анонсувала Національна спілка художників України, пишуть "Наші гроші".

Розпочнуть о 10 годині під Будинком Уряду на вулиці Грушевського.

У листопаді уряд змінив розмір нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води у зв'язку із щомісячною зміною ціни газу.

Національну Спілку художників та її членів віднесли до категорії "інші споживачі", для яких встановили новий тариф: 6953,77 грн за 1 Гкал (2594,69 грн за 1 Гкал із коефіцієнтом 2,68).

При цьому раніше ціна за 1Гкал для Спілки становила 1600 грн без застосування коефіцієнту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ахметов недоплачує державі більше мільярда гривень щомісяця - Агія Загребельська

15 грудня Спілка художників зверталася до президента Володимира Зеленського і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Просили встановити тариф, як для населення.

"Оплата рахунків за новими тарифами за користування теплоенергією у приміщеннях майстерень є непідйомною сумою для художників. Доходи від їх основної творчої діяльності мізерні", - сказано в листі.

Спілка нагадала, що творча діяльність художників і так сильно постраждала після запровадження обмежувальних карантинних заходів.

Зі слів художниці, однієї з організаторів акції Ганни Ярової, "відповідно до нових розрахунків за тепло в майстерні 20 кв м треба заплатити за місяць майже 10 тис. грн. А майстерні 40 метрів відповідно, 20 тис. грн. І це без врахування абонплати за електрику".

Раніше член київської організації Спілки Руслан Кутняк заявляв, що у зв'язку зі зміною тарифу організації загрожує банкрутство, а майстерні держава забере через суд.

Лише у київській організації 613 майстерень. Багато з них у центрі столиці.

Тарифи залишатимуться незмінними протягом усього опалювального сезону, заявляв прем'єр.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

27