Імператор заснував Чернівецький університет

За указом імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа І 5 жовтня 1875-го заснували Чернівецький університет. Зараз це національний університет ім. Юрія Федьковича.

Один із найстаріших класичних університетів в Україні розташований у комплексі, спорудженому в 1864-1882 рроках. як резиденція буковинських митрополитів за проектом архітектора Йосифа Главки. Стиль будівель електричний з домінуючим мотивом візантійської та романської архітектури.

1872-го депутат краю доктор Костянтин Томащук на засіданні Буковинського Сейму висунув і обґрунтував пропозицію про заснування в Чернівцях університету. 4 листопада відбулося урочисте відкриття університету, якому було надано назву Чернівецький університет ім.Франца-Йосифа. Мав різні назви: імені Франца Йосифа, Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi і Чернівецький державний університет після 1940-го. З 1989-го Чернівецькому університетові присвоєно ім'я Юрія Федьковича.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Першим ректором був громадський діяч Констянтин Томащук. Тут викладали і вели дослідницьку роботу науковці європейського та світового рівня. Після розпаду Австро-Угорської імперії університет вважався румунським вищим навчальним закладом. 1940-го після входження Північної Буковини до складу УРСР університет реорганізовано у державний вищий навчальний заклад з українською мовою навчання. 2000-го надано статус національного.

Сьогодні в університеті функціонує 16 факультетів і загально-університетська кафедра архітектури та будівництва. 28 червня 2011-го 35 сесія Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняла рішення включити Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Буковини і Далмації (нині Центральний корпус університету) до списку об'єктів Всесвітньої спадщини.

У столиці 31 серпня 1898-го почалося навчання в Київському політехнічному інституті. Тоді він носив ім'я імператора Олександра ІІ. Загалом за довгий період існування назва інституту змінювалась вісім разів. Зараз Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" входить в трійку найкращих в Україні.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!