Кабмін дозволив виділити із COVID-фонду гроші на зйомки серіалів

Кабінет міністрів України 28 жовтня прийняв постанову, за якою з бюджетні кошти з Фонду боротьби з COVID-19 дозволять використовувати для виробництва патріотичних серіалів.

Про це повідомили на Урядовому порталі, пише видання INKORR.com

Ця постанова дозволяє виділяти гроші на покриття витрат окремих етапів виробництва серіалів. 

У постанові Кабміну №592 від 8 липня 2020 року уряд вже виділяв мільярд гривень для Міністерства культури та інформаційної політики з COVID-фонду. Зокрема, 100 мільйонів виділили для створення та розповсюдження серіалів патріотичного спрямування.

Як зазначають в уряді, ці кошти мають бути використані до кінця поточного року, а тому постала необхідність підтримати не тільки загальне виробництво всього серіалу, але й окремих періодів його створення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кабмін забрав 105 млн грн із програми для онкохворих та віддав їх на дороги та ремонт

«Це дасть можливість ефективніше використати 100 млн грн, виділених на створення цього суспільно значущого аудіовізуального контенту та підтримку кіногалузі в умовах коронакризи», ㅡ повідомили у пресслужбі Кабміну.

На що ще витрачали кошти з COVID-фонду?

Як зазначали у Міністерстві фінансів, станом на 23 жовтня 2020 року з Фонду боротьби проти коронавірусу витратили 52% коштів. Загалом профінансували загалом 6 сфер: 

  • охорона здоров’я — 5,8 млрд гривень (передбачено 16,3 млрд гривень). Зазначається, що на ці кошти закупили зокрема апарати штучної вентиляції легень та засоби захисту для медпрацівників;
  • соціальний захист — 9,3 млрд гривень (передбачено 10,4 млрд гривень);
  • забезпечення правопорядку — 2,4 млрд гривень (передбачено 2,7 млрд гривень);
  • будівництво і ремонт доріг — 16,3 млрд гривень (передбачено 35 млрд гривень);
  • сфера культури і туризму — 6 млн гривень (передбачено 1 млрд гривень). 

Водночас на початку жовтня стало відомо, що із сотні апаратів штучної вентиляції легень, які планували закупити за гроші з фонду, не придбали жодного. Один тендер зірвався, а другий не відбувся.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зґвалтування в Кагарлику: суд відпустив з-під варти одного з підозрюваних

Що це за фонд?

Після запровадження в Україні карантину 13 березня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово (на період дії карантину) для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією.

Для фонду виділили з бюджету 66 мільярдів гривень. До фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: